Wszystko o Dolinie rzeki Pilicy w jednym miejscu
Rzeka Pilica jest najdłuższym lewym dopływem Wisły. Wyjątkowo bogata rzeźba całego obszaru doliny wraz z występującą tam fauną i florą tworzy niezwykle różnorodne i malownicze miejsca. Rzeka i jej okolice są niezwykle atrakcyjne turystycznie i coraz częściej Dolina rzeki Pilicy pojawia się na rynku turystycznym. To niezwykłe miejsce zostało szczegółowo przedstawione na nowej stronie internetowej www.dolinarzekipilicy.pl poświęconej odcinkowi rzeki położonemu w powiecie tomaszowskim (województwo łódzkie).
2021-04-30, 12:00

Powstanie strony to efekt projektu partnerskiego pn. „Podnoszenie jakości zasobów turystycznych Doliny rzeki Pilicy poprzez rozwój infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej w Powiecie Tomaszowskim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Liderem projektu jest Gmina Tomaszów Mazowiecki, natomiast partnerami: Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki, Gmina Rzeczyca, Gmina Inowłódz i Powiat Tomaszowski. Projekt zrealizowany został w latach 2018-2021. Strona internetowa powstała w ramach zadania polegającego na kampanii promującej Dolinę rzeki Pilicy, zrealizowanego przez Powiat Tomaszowski.

W ramach projektu Dolina rzeki Pilicy w powiecie tomaszowskim została podzielona na cztery docinki – w granicach 4 gmin partnerów projektu: Gminy Tomaszów Mazowiecki, Miasta Tomaszów  Mazowiecki, Gminy Inowłódz i Gminy Rzeczyca. Każdy odcinek to pełna oferta turystyczna, która zaprezentowana została na stronie www.dolinarzekipilicy.pl

Na stronie wraz z nurtem rzeki przemierzamy Dolinę Pilicy od Smardzewic i okolic, przez urokliwy Tomaszów Mazowiecki, śladami królów i prezydentów odkrywamy Inowłódz i Spałę, a następnie malownicze łąki Rzeczycy. Każdy odcinek zawiera opis trasy kajakowej, prezentuje atrakcje turystyczne, także te dla dzieci, mapę oraz podstawowe informacje turystyczne, w tym bazę noclegową i gastronomiczną, informacje na temat wypożyczalni sprzętu i organizatorów spływów.  Przy każdym z odcinków dostępne są także krótkie filmy, prezentujące w atrakcyjny i zwięzły sposób najważniejsze atrakcje, z wersją dla osób niewidomych i niesłyszących oraz z tłumaczeniem w języku angielskim.

Dodatkowo na stronie można znaleźć opisy szlaków turystycznych, a do pobrania są mapy turystyczne oraz Przewodnik turystyczny po Dolinie rzeki Pilicy w formacie pdf lub w formie e-booka.

Tak zaprezentowana oferta turystyczna Doliny rzeki Pilicy z pewnością zachęci do odwiedzenia malowniczych okolic w powiecie tomaszowskim oraz pomoże zaplanować wypoczynek i zwiedzanie.

 

 

KONTAKT / AUTOR
Wydział Kultury i Promocji Powiatu, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy